Anthem of the Seas – Nowoczesny statek transatlantycki

13-11-2023 Autor jacek 0

Anthem of the Seas - Nowoczesny statek transatlantycki

Anthem of the Seas – Nowoczesny statek transatlantycki
Stocznia: Meyer Werft, Papenburg, Niemcy
Port macierzysty: Nassau, Bahamy
Wodowanie: 20-02-2015 r.
Długość: 348 m.
Szerokość: 41 m.
Klasa: Quantum-class cruise ship
Pojemność: 4905 pasażerów
Załoga: 1500
Właściciel: Royal Caribbean International, Miami, USA
Chrzest: 20-04-2015 r.
Pokłady: 18, 16 dla podróżujących
Zanurzenie: 8,5 m.
Tonaż: 168666 ton
Napęd: diesel, 6 silników
Prędkość: 41 km/h
Cena statku: 930 000 000 $

Anthem of the Seas - Budowa oraz konstrukcja statku

Podczas jego budowy użyto kosmicznych technologii, by stworzyć n.p. obracane ramię z przeszkloną kopułą znajdujące się 92 m. nad morzem. Inspiracją było tu ramię, które działa na stacji kosmicznej ISS. Kolejny niezwykły pomysł uprzyjemnia podróż pasażerom zajmującym wewnętrzne kajuty. Całą jedną ścianę, od podłogi po sufit, zajmuje ogromny ekran telewizyjny, wyświetlający aktualny widok na zewnątrz.

Rozrywki i udogodnienia rejsowe

W trakcie rejsu wycieczkowym statkiem transatlantyckim podróżni mają do dyspozycji wszelkie rozrywki i udogodnienia, ale taki rejs to nie tylko zabawa. Kto tylko chce, może zwiedzić wiele ciekawych miejsc, do których zawija statek. Taka wycieczka staje się alternatywą dla tych, którzy chcą za jednym razem odwiedzić więcej miejsc. Piętnastodniowy rejs po Morzu Śródziemnym na pokładzie Anthem of the Seas, zatem w luksusowych warunkach, kosztuje 1900 €. Czyli niecałe 8 tysięcy złotych. Chociaż wydaje się to dużo, podróż po wybrzeżu Portugalii, Hiszpanii, Francji i Włoch. Z przystankami w Gibraltarze, Marsylii, Rzymie, Florencji, Sewilli, Lizbonie i z noclegami w hotelach o najwyższym standardzie, byłaby o wiele droższa.

Nowoczesne statki wycieczkowe to obecnie coś więcej niż pływające hotele. Są to ogromne kompleksy rozrywkowe, na których przez cały czas trwania rejsu podróżni mają zapewnione wszelkie możliwe atrakcje. Na 16 pokładach znajdziemy kilka basenów ze sztucznymi falami, lub symulator spadochronowy w tunelu powietrznym. Oraz sztuczne lodowisko czy przeszkloną kapsułę widokową North Star na wysuwanym ramieniu. W środku znajdują się: doskonale wyposażone centrum fitnessu, kasyna, kina 3D i ogromna sala teatralna Royal Theater Broadway.

Wyposażenie kajut

Statek ma 2090 kajut dla podróżnych, z których większość ma widok na ocean przez wielkie okno lub balkon. Kajuty wewnętrzne wyposażone są w tzw. okno wirtualne, czyli wielki ekran zajmujący całą ścianę, na którym można oglądać widok transmitowany na żywo. W wyposażeniu kajut nie brakuje dużego telewizora, lodówki, sejfu. Serwis działa całodobowo, a jeśli ktoś ma ochotę wybrać się do restauracji, ma do wyboru pięć, które proponują dania różnych kuchni narodowych. Dla tych, którzy głód odczuwają również w nocy, jest przygotowane miejsce, gdzie przez 24 godziny na dobę znajdziemy zapełnione stoły szwedzkie i dania z grilla. Oprócz tego na statku działają dziesiątki klubów, oraz barów i kawiarni.

Zabawa rodzin oraz możliwości zakupowe

W strefach rozrywki animatorzy starają się o dobrą zabawę podróżnych, a także strefy dla dzieci, gdzie bez obaw możemy zostawić pod opieką naszą pociechę. Nie lada atrakcją jest też park przyszłości z rakietami, a także bioniczny bar, gdzie kelnera zastępuje robot. Nudzić nie będą się także miłośnicy zakupów, dla których przygotowano wielkie centra handlowe. Butiki oferują najdroższe luksusowe produkty światowych marek, ale także całkiem zwykłe towary, których ceny nie różnią się zbytnio od cen ze sklepów wolnocłowych na lotniskach.