Fuxing Hao – 2 miejsce zajmuje także chińska kolej

Fuxing Hao – 2 miejsce zajmuje także chińska kolej

  • Prędkość: 400 km/h
  • Miejsce: Chiny
  • Trasa: Pekin – Szanghaj
  • Liczba miejsc: 1280
  • Rozpoczęcie eksploatacji: 15 sierpnia 2016 roku
 
Fuxing Hao – Na drugim miejscu plasuje się także chiński transport kolejowy, model Fuxing Hao. Pociąg dużej prędkości łączący ważne chińskie miasta, na przykład Pekin z Szanghajem. Konstruktorem i wyłącznym przewoźnikiem są koleje państwowe China Railway Bejiing Group. Zespoły trakcyjne są nieustannie udoskonalane i modyfikowane. Dlatego w 2019 roku pociąg został rozbudowany z ośmiu wagonów do 17. Które obecnie są w stanie przewieźć ponad 1280 podróżnych.
 
Ulepszona technologia
 
Podczas konstrukcji chińscy inżynierowie tworzyli nowe technologie, które zwiększają izolację dźwiękową i redukują wibracje. Choć pociąg może osiągnąć prędkość 400 km/h, ze względu na ograniczenie prędkości obniżono ją do 350 km/h. Aerodynamiczna karoseria została wyprodukowana ze stopu aluminium. Pociąg przystosowany jest nawet do trudnych warunków i temperatur. Które w niektórych regionach Chin zimą sięgają minus 40 stopni Celsjusza.
 
Pociąg wyposażony jest w 2500 czujników, które pomagają kierować składem automatycznie. Łącznie ze sterowaniem oknami, klimatyzacją lub oświetleniem.

Jeden komentarz

  1. Pingback:Najszybsze pociągi – Oferują najwyższą prędkość - 2dox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *