Frecciarossa – Eksperci określają jako najpiękniejszą na świecie

Frecciarossa – Eksperci określają jako najpiękniejszą na świecie

  • Prędkość: 360 km/h
  • Miejsce: Włochy
  • Trasa: Mediolan – Rzym – Neapol
  • Liczba miejsc: 470
  • Rozpoczęcie eksploatacji: 14 czerwca 2015 roku
 
Frecciarossa – Włoski pociąg dużej prędkości łączy miasta Mediolan, Rzym i Neapol. Po raz pierwszy uruchomiony został z sześcioma składami po osiem wagonów, o długości do 200 metrów. Które mieściły 470 podróżujących. Dystans 600 km między Mediolanem, a Rzymem pokonuje w ciągu zaledwie dwóch godzin i piętnastu minut. Kolej jest nie tylko szybka, wielu ekspertów wyraża się o niej jako o najpiękniejszej na świecie. Aerodynamiczny kształt czoła pociągu, zaprojektowany przez grupę designerską Bertone sprawia, że skład wytwarza minimalny opór powietrza.
 
Z dbałością o każdy szczegół
 
Opór powietrza udało się zmniejszyć także dzięki szczegółom takim jak na przykład uchwyty drzwi wagonu. Ciekawe jest także wnętrze, przede wszystkim za sprawą większych panoramicznych okien, które oświetlają pociąg. Konstruktorzy spełnili wymogi Unii Europejskiej, aby pociągi mogły poruszać się na wszystkich międzynarodowych torach dużych prędkości, i nie przekroczyli dopuszczalnego obciążenia 17 ton na oś.
 
Frecciarossa nazywany jest Zielonym Ekspresem, ponieważ rzekomo składa się z 97% materiału z recyklingu i ma niskie wartości emisyjne 28g/km/podróżnego.

Jeden komentarz

  1. Pingback:Najszybsze pociągi – Oferują najwyższą prędkość - 2dox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *