Vale do Javari – Dolina rdzennych ludów pierwotnych w Brazylii

Vale do Javari - Dolina rdzennych ludów pierwotnych w Brazylii

Na początku marca 2019 roku 30-osobowa ekspedycja wyrusza w kierunku Vale do Javari. Nikt z nich nie wie, co ich czeka – a raczej: kto. Mimo że obszar ten ma wielkość Austrii, istnieje zaledwie garstka zdjęć satelitarnych tego terytorium w sercu Ameryki Południowej. Lotniska, ulice lub chociaż utwardzone drogi? Nic z tych rzeczy. Antropolodzy wiedzą jednak, iż w wiecznie zielonej dżungli Vale do Javari żyje więcej rdzennych ludów niż gdziekolwiek indziej na świecie. Tylko podczas przelotów zauważono 19 wiosek. Naukowców czeka więc duże wyzwanie.

Po tygodniu kwarantanny (aby nie przynieść ze sobą żadnych chorób) kierownik ekspedycji Bruno Pereira i jego zespół zagłębiają się w las deszczowy, płynąc na kilku łodziach rzeką Coari. Tam przez wiele dni w towarzystwie anakond, jaguarów i jadowitych pająków szukają kontaktu z autochtonami – aż natrafiają na dwóch myśliwych z ludu, którego przedstawiciele nigdy wcześniej nie widzieli białego człowieka.

Pierwsze spotkanie przebiega zaskakująco spokojnie. Co więcej, dwaj bracia prowadzą badaczy do wioski, gdzie poznają innych członków plemienia. Po wspólnym posiłku, odwiedzeniu plantacji owoców i obejrzeniu broni wykorzystywanej w czasie polowań brazylijscy naukowcy opuszczają Vale do Javari – ojczyznę ostatnich Indian, którzy nie zetknęli się z naszą cywilizacją

Bezdroża - wrzesien z repo
Bezdroża - darmowa dostawa
Bezdroża - jesien podroz
Bezdroża - selling jesien podroz 2
Bezdroża - Zielony przewodnik
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause
Shadow
Helion - wszystkie bony
Helion - bon_50
Helion - bon_100
Helion - bon_150
Helion - bon_250
Helion - dołącz i wydaj
Helion - wakacyjne_testowanie
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause
Shadow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *