Georgia Guidestones – Amerykańskie Stonehenge

Georgia Guidestones - Amerykańskie Stonehenge - Zagadkowe kamienie

Wczesnym rankiem 6 lipca br.miasteczkiem Elberton w amerykańskim stanie Georgia wstrząsnęła eksplozja. Ktoś podłożył ładunek wybuchowy pod pomnik Georgia Guidestones, zwany „amerykańskim Stonehenge”. Pozostałości kamiennego monumentu zostały zrównane z ziemią, żeby nie zawaliły się na zwiedzających.

Pod koniec lat 70. XX w. człowiek posługujący się pseudonimem Robert C. Christian zlecił w imieniu „małej grupy lojalnych Amerykanów wierzących w Boga” postawienie sześciu prawie sześciometrowych granitowych sztab. Które miały służyć jako zegar słoneczny i kalendarz astronomiczny. Na każdej ze ścian wyryto w kamieniu przesłanie w kilkunastu językach dla tych, którzy przetrwają katastrofę społeczną, nuklearną lub ekonomiczną. Jaka zdaniem twórców monumentu miała nieuchronnie spotkać ludzkość.

Zalecenia, by „utrzymać liczebność ludzkości poniżej pięciuset milionów w stałej równowadze z naturą„. Stały się dla zwolenników teorii spiskowych dowodem na to, że za Georgia Guidestones stoi zmowa satanistów dążących do zaprowadzenia na świecie nowego porządku.

Kongresmenka Marjorie Taylor Greene stwierdziła nawet, że pomnik był symbolem polityki ograniczania populacji, jakiej rzekomo pragnie „skrajna lewica”.

– Trwa wojna między dobrem i złem, a ludzie mają dość globalizmu – oświadczyła w wywiadzie tuż po zniszczeniu kamieni.

Mimo kontrowersji wielu mieszkańców Elberton było dumnych z pomnika, który rocznie odwiedzało 20 tys. turystów. Burmistrz Daniel Graves uważa, że monument był dowodem kunsztu miejscowych rzemieślników.

– Tylko jedno miasteczko na świecie potrafiło zbudować coś takiego – mówi.

Bezdroża - wrzesien z repo
Bezdroża - darmowa dostawa
Bezdroża - jesien podroz
Bezdroża - selling jesien podroz 2
Bezdroża - Zielony przewodnik
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause
Shadow
Booking.com - Dakąd teraz
Booking.com - Odetchnij
Booking.com - Wakacje
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *