Nishiyama Onsen Keiunkan – Tradycyjny japoński hotel – ryokan

Nishiyama Onsen Keiunkan - Tradycyjny japoński hotel – ryokan

Nishiyama Onsen Keiunkan – Tradycyjny japoński hotel – ryokan.

W 2011 r. ten znajdujący się ok. 130 km od Tokio hotel został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, jako najstarszy na świecie. W pierwszej setce najdłużej istniejących firm znajduje się aż 20 hoteli i zajazdów. Listę otwiera japoński Nishiyama w miejscowości Hayakawa, który po upadku Kongo Gumi został najstarszym przedsiębiorstwem na świecie.

Założonym w 705 r. przez dworskiego urzędnika Fujiwarę Mahito. Zarządzane obecnie przez 52. pokolenie jego potomków – naturalnych i adoptowanych. Chociaż można w nim korzystać z Wi-Fi i telewizji oraz innych zdobyczy cywilizacji. Poza tym zachował wystrój tradycyjnego japońskiego hotelu – ryokanu.

Zbudowano go w pobliżu gorących źródeł, które właściciele potrafili wykorzystać nawet podczas wojen domowych. Zachwalali wówczas kąpiel w ciepłej wodzie jako doskonały lek na obolałe mięśnie. Co z pewnością przyciągało wyczerpanych samurajów, a nawet potężnych szogunów. Ich pobyt wykorzystywano następnie do reklamy, bo kto nie chciałby się zanurzyć w wannie, w której zażywały kąpieli najważniejsze postacie w historii Japonii. Z wielkim szogunem Tokugawą Ieyasu na czele?

Booking.com - Dakąd teraz
Booking.com - Odetchnij
Booking.com - Wakacje
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *