Rocky Mountaineer - (18-06-2006)Rocky Mountaineer - Jadalnia na dolnym poziomieSilverLeaf-service - (26-09-2016)GoldLeaf-dwu poziomowy - Dwa panoramiczne wagony (22-09-2019)

Rocky Mountaineer – Najbardziej luksusowe pociągi

  • Miejsce: Kanada
  • Trasa: Kolumbia Brytyjska – Alberta – Waszyngton
  • Liczba miejsc: 180
  • Cena: od 6500 zł za osobę

Rocky Mountaineer – Wyruszył po raz pierwszy na trasę pomiędzy Calgary i Vancouver w czerwcu 1988 r. Obecnie pociąg jedzie z trzeciego co do wielkości miasta Kanady, Vancouver, do różnych miejsc. Które wybierają sami pasażerowie. Mogą wybrać trasę trwającą od 2 do 14 dni. Cena jest adekwatna do trasy. W nocy podróżni są zakwaterowani w pobliskich hotelach.

Wnętrze:

Pociąg jest podzielony na klasy, najwyższa to tzw. Gold Leaf. Pasażerowie mają fascynujący widok, dzięki szklanemu wagonowi ze składanymi siedzeniami. Pociąg nie ma jednak kuszetek, ponieważ kursuje tylko w ciągu dnia. Dzięki czemu pasażerowie mogą podziwiać panoramę okolicy. Są do tego przystosowane również okna. Które nie mają klasycznego prostokątnego kształtu i nie kończą się pod dachem pociągu. Ale rozpościerają się nad głową pasażera. W trakcie podróży podawane są: gorące śniadanie, lunch, po południu jedynie wybrane wina i sery.

Ciekawostka:

Najpiękniejsza trasa pociągu prowadzi z Vancouver do Whistler i trwa trzy godziny.

Dodaj komentarz