Planowanie artykułów użytkowników Facebooka

Planowanie artykułów użytkowników Facebooka

Planowanie artykułów użytkowników Facebooka – Ludzie o osobowości narcystycznej często piszą o swoich dietach i postępach na siłowni. Wszyscy wiedzą, ile schudli, ile pompek zrobili, jak wytrwale trzymają formę. Wynika to z potrzeby zwracania na siebie uwagi i społecznej sankcji dla swoich wyborów – uważają psychologowie z Brunel University. Którzy przeanalizowali zachowania ponad pół tysiąca fejsbukowiczów.

Zamiłowania do wykrzykników cechuje ekstrawertyków (prawdopodobnie dlatego, że przykuwa uwagę), którzy też częściej niż inni używają pozytywnych słów, wysyłają więcej zdjęć i częściej niż introwertycy aktualizują swoje statusy.

Duża ilość udostępnianych na ściance artykułów informacyjnych – zarówno naukowych, jak i politycznych – to znak, że możemy mieć do czynienia z kimś o tzw. osobowości otwartej na doświadczenia. Są to osoby ciekawe nowości i tolerancyjne. Jeśli zaś ktoś pisze szczególnie dużo o swoich dzieciach. Spore prawdopodobieństwo, że jest typem osobowości sumiennej (to ci, którzy przykładają dużą wagę do planowania i porządku).

Dodaj komentarz