Belmond Andean ExplorerBelmond Andean ExplorerBelmond Andean Explorer - (Peru)Andean-Explorer - (Peru)Explorer-Peru-trainExplorer - Arequipa-Cusco - Peru

Belmond Andean Explorer – Najbardziej luksusowe pociągi

  • Miejsce: Peru
  • Trasa: Cuzco – Arequipa
  • Liczba miejsc: 48
  • Cena: od 7000 zł za osobę

Belmond Andean Explorer – Jeśli masz w planie odwiedzenie Machu Picchu, albo zobaczenie jeziora Titicaca. To nie ma lepszej możliwości niż wybrać pociąg Belmond. Jedzie on wzdłuż andyjskich szczytów między historyczną siedzibą Inków, Cuzco, a drugim co do wielkości peruwiańskim miastem Arequipa. Cała trasa prowadzi do wysokości 4800 metrów, co czyni ją jedną z najwyższych linii kolejowych na świecie. Pociąg po raz pierwszy wyruszył w maju 2017 r. i stał się pierwszym pociągiem sypialnym w Ameryce Południowej.

Wnętrze:

Każdy wagon nosi imię któregoś z przedstawicieli lokalnej fauny i flory . Pasażerowie mogą korzystać w swoich przedziałach ze stylowych i ręcznie robionych tkanin z alpaki. Wszędzie napotkamy również krzyż andyjski Chakana, który pochodzi z epoki Inków. Symbolizuje niebo, ziemię i świat podziemny. Pojawia się nie tylko na wagonach, ale także na serwetkach, szklankach czy szlafrokach. O tym, że jest to bardzo luksusowe, świadczy też wyposażenie pokojów. Pasażerowie mają prywatne łazienki z prysznicem lub wanną oraz garderoby.

Ciekawostka:

Ze względu na duże wysokości do dyspozycji są również zapasy tlenu, a na pokładzie obecny jest lekarz.

One thought on “Belmond Andean Explorer – Najbardziej luksusowe pociągi

Dodaj komentarz